Bilder från SFI evenemang

Kontaktuppgifter

Svenska Finlands Idrottsförbund r.f.

Vi flyttar till ny adress from 25.1.2018:

Gjuterivägen 10
00380 Helsingfors
FINLAND

sfi(at)idrott.fi

FO-nr. 0252163-5

Förbundssekreterare:
Björn Almark
bjorn.almark(at)idrott.fi
gsm +358-40-566 9181

Sportchef:
Petra Stenman
petra.stenman(a)idrott.fi
+358 40 7234777

SFI:s kansli finns i Sockenbacka i Helsingfors. Du kommer lättast till kansliet med lokatåg A, station Gjuteriet/Valimo.
De bussar som går längs Sockenbackavägen stannar också nära, t.ex. bussarna 14, 37, 38, 217, 218, 321, 322, 332.

Inloggning

Aktuellt SFI

Tillbaka

59 personer har inom SFI föreningarna gått Steg 1, dvs Friidrottens Barnledarutbildning 2016

av Petra Stenman den 14.12.2016
(läst av 3423 besökare)

Nya barnledare 2016

Nya barnledare inom friidrott 2016. Stort Grattis till alla!

 

Nicolina Nynäs IF Raseborg
Johanna Sundblom-Ekholm IF Raseborg
Janita Laitila SIF
Iida  Laitila SIF
Pia Snickars Nagu IF
Ronja  Harinen Sjundeå IF
Emilia Anttila Borgå Akilles
Cajsa Jungar Esbo IF
Nadja Bucher Esbo If
Nicole Gustafsson Esbo if
Annika Lindholm Esbo IF
Jenny Skuthälla IF Åsarna
Emilia Ollqvist IF Åsarna
Amanda Koivusalo IF Åsarna
Liza  Pajunen Larsmo IF
Ta Nay Tra Larsmo IF
Ida martin Larsmo IF
Jenny  Asplund Larsmo IF
Linda Lahti If Drott
Jan Parkkinen Larsmo IF
Max Hellström Larsmo IF
Maria Ljungberg IF Åsarna
Anders Björkskog Larsmo IF
Rebecca Ljung Larsmo IF
Ann Aunabacka IF Åsarna
Linnea Nyman IF Drott
Philip Hatt IF Drott
Julia Wiik IF Drott
Fredrik Scott IF Åland
Henning Karlson IF Åland
Jesper Bervall IF Åland
Mari Teelahti IF Åland
Jimmy Lindman IF Åland
Johanna Lindman IF Åland
Jenny Broända If Åsarna
Tobias Holmberg Vasa Idrottssällskap
Matias Nygård LIF
Mette Envall Ik Falken
Manda Gullberg VIS
Margareta Bast-Gullberg VIS
Anders Björkskog Larsmo IF
Frans Häggblom IK Falken
Magnus Holmbäck IF Åsarna
Annika Holm IF Åsarna
Jan-Fredrik Bengs VIS
Elin Mickos IF Sibbo-Vargarna
Noora Juslin Borgå Akilles
Sandra Liljendal Borgå Akilles
Amanda Liljendal Borgå Akilles
Jonas Pått Ingå IF
Casper Tillander IF Sibbo-Vargarna
Kristian Tillander IF Sibbo-Vargarna
Mila Törnqvist Virkby Start
Riia Tanninen Borgå Akilles
Mikael Granqvist IF Sibbo Vargarna
Kia Helkamaa IF Sibbo-Vargarna
Hanna Piiroinen Virkby start
Martti Hassila If Drott
Jukka Rohula Kaskö IK